Opieka osób starszych w Niemczech staje się dla Polaków coraz bardziej atrakcyjnym zajęciem. Przykładowo, wspomniana firma
współpracuje z około 6000 Opiekunami i Opiekunkami. Wyjechać można na 1 do 6 miesięcy, ale najczęściej zdarzają się wyjazdy trzymiesięczne. Wymagania? Główne kryterium to

http://betreuerin.com.pl

znajomość języka niemieckiego na minimum komunikatywnym poziomie. Atutem [lecz nie obowiązkiem] jest doświadczenie w opiece nad osobami starszymi i /lub chorymi, przebyte kursy czy posiadane referencje.

Advertisement

A co z zarobkami? Wynagrodzenie może sięgać 1750 euro na miesiąc. Trzeba jednak pamiętać, że wysokość wypłaty zależy od kwalifikacji i zakresu obowiązków Opiekuna. Kolejną bardzo ważną kwestią jest wiedza, czy dana agencja pracy zapewnia zakwaterowanie, wyżywienie, przejazdy i opiekę konsultantów. Jeśli wcześniej nie dowiemy się wszystkiego, na miejscu może nas czekać nieprzyjemna niespodzianka.

Wtedy Opiekunowie zajmują się domem; sprzątają, piorą, gotują. Drugie śniadanie jest kolejnym rytuałem w ciągu dnia. Przygotowanie obiadu również należy najczęściej do obowiązków Opiekuna/ki. Podopieczni bardzo lubią polską kuchnię i często pomagają w przygotowaniu posiłków. Czasem może się zdarzyć, że należy podopiecznemu pomóc w jedzeniu (pokroić mięso czy podać szklankę).

Advertisement

Podopieczni lubią również spędzać swój wolny czas z Opiekunami. Nawet wtedy, gdy nie za dobrze mówią po niemiecku. Często zdarza się, że rodziny pomagają w nauce języka niemieckiego. Podopiecznemu można czytać gazetę, pomagać w rozwiązywaniu krzyżówek, towarzyszyć przy spotkaniach ze znajomymi. Na koniec dnia czeka nas jeszcze przygotowanie kolacji, czasami zakupy i pomoc w wieczornej toalecie.

Share This Story

Get our newsletter